Skautská nadace Jaroslava Foglara

Autorské publikace

Skautská nadace Jaroslava Foglara
Jestřábova švýcarská dobrodružství
Deník Jana Tleskače, Skautská nadace Jaroslav Foglara

Naše spolupráce se Skautskou nadací Jaroslava Foglara, a konkrétně s autorskou dvojicí –⁠ Roman Šantora & Martin T. Pecina, započala začátkem roku 2019 publikací Běh mého života. Nově zpřístupněná pozůstalost legendárního spisovatele Jaroslava Foglara se díky jejich snaze začala v unikátní revidované podobě postupně dostávat k širokému počtu obdivovatelů.

BĚH MÉHO ŽIVOTA

Dne 23. 1. 2019 uplynulo dvacet let od Jestřábova vzletu k oblakům. K tomuto výročí byl připraven tisk dosud nepublikované (a neznámé) autobiografie z počátku 80. let. Útlý svazek v sešitové vazbě je doplněn o ručně všité zajímavosti a nálezy z Foglarova bytu — portréty autora, prastaré nálepky z časopisu Vpřed, korespondenční lístek, reprodukci rukopisu na autorových papírech, intimní pohled z lůžka apod.

POUŽITÉ PAPÍRY: 

Keaykolour Biscuit, 300 g

Keaykolour Camel, 300 g

Crush Mandle, 250 g

Vnitřní listy: Munken Print Cream, 100 g

 

HOŠI OD BOBŘÍ ŘEKY

Skautská nadace Jaroslava Foglara připravila přetisk prvního časopiseckého vydání knihy, jež bylo publikováno ve Slovíčku v roce 1934 a jež se značně liší od prvního knižního vydání. Publikace vyšla se dvěma variantami obálek.

POUŽITÉ PAPÍRY 

Keaykolour Biscuit, 300 g

Vnitřní listy: Viprint, 80 g

 

HROMADNÉ DOPISY JAROSLAVA FOGLARA

První kompletní vydání tzv. Hromadných dopisů, prostřednictvím kterých Foglar seznamoval své čtenáře s novinkami o svém díle i životě ve chvílích, kdy nestíhal na kupící se dotazy obdivovatelů odpovídat jednotlivě.

POUŽITÉ PAPÍRY: 

Keaykoulour Biscuit, 300 g

Holmen Book Cream, 70 g

Bio Top, 120 g

 

JESTŘÁBOVA ŠVÝCARSKÁ DOBRODRUŽSTVÍ

V září 1920, odjel třináctiletý Jaroslav na tříměsíční ozdravný pobyt do Švýcarska. Z této cesty se dochoval jeho dětský deník, který byl přetištěn v autentické podobě. Po 61 letech se Jaroslav do Švýcarska vrátil a zážitky z jeho pozdějších návratů také dostaly své místo v této publikaci. Každá kniha je doplněna o autorsky zpracovanou mapu a cukřík ze švýcarských pobytů, který se našel ve spisovatelově bytě.

POUŽITÉ PAPÍRY:

Plike Red, 330 g

Viprint, 80 g 

Mapa: G-Print

 

TLESKAČŮV DENÍK

Před osmdesáti lety se zrodila stínadelská legenda o chlapci, který sestrojil bájné létající kolo. Svůj život zachycoval v deníku, který Rychlé šípy objevily až po jeho smrti ve věži kostela svatého Jakuba. Restaurovaný deník v autentické podobě ručně přepsal grafik Martin T. Pecina. Vydání je doplněno o mini album historických stínadelských fotografií.

POUŽITÉ PAPÍRY: 

Keaykolour Deep Black, 300 g

Excudit Bibliofil, 75 g

 

FOTOALBUM JAROSLAVA FOGLARA KE 113. VÝROČÍ JEHO NAROZENÍ

Minimalistické fotoalbum s fotografiemi doplněnými o ručně krájené okrasné vroubkování.

POUŽITÉ PAPÍRY:

Keaykolour Biscuit, 300 g

Keaykolour Pastel Blue, 300 g

Lepenka, 2.0 mm

#vazbaV1 

 

KRABICE POKLADŮ RYCHLÝCH ŠÍPŮ

Krabice pokladů, která může sloužit k uchování foglarovských vzácností a vzpomínek, ale zároveň se v ní nachází dvacet předchystaných pokladů, které jsou spojeny s Rychlými šípy a jejich kmenovými časopisy Mladý hlasatel a Vpřed, kde přicházely na svět.

 

NÁŠ ODDÍL

Přetisk samizdatového vydání metodické příručky opatřený doslovem a barevnou reprodukcí ilustrace Bimby Konečného nakreslené pro plánované vydání v roce 1970.

ZÁPISNÍK 13 BOBŘÍKŮ

Kapesní formát knižního zápisníku o 112 stranách z roku 1941 přinesl ve své době kromě pravidel pro plnění bobříků, množství dalších námětů pro aktivní činnost ve volném čase, návody pro různé sporty či Jestřábovo zamyšlení o detektivních románech a další úvahy. Nakladatel Jan Kobes tehdy zápisník nabídl se třemi druhy obálek, které jsou dnes sběratelsky těžce dosažitelné. Proto se nadace rozhodla vydat přetisk zápisníku ve všech variantách – obálka s jedním bobrem, obálka s pěti bobry, obálka s týpí.

Lepená vazba V2 a (s plátnem).

POUŽITÉ PAPÍRY:

Color Style, 300 g, 70 x 100, Copper Orange – cihlová

Kontaktní informace

Provozovna + fakturace:

Centrum grafických papírů s.r.o.
Na Letné 113/1, 77900 Olomouc
IČ: 05255091
DIČ: CZ05255091

Číslo účtu: 9499403001/5500

 

Sledujte nás: 

obchod@graficke-papiry.cz

725 027 014 – Juraj – Svatby

739 662 711 – Ondřej – Papír, firmy

732 970 836 – Honza – Knihy, publikace

 

Otevírací doba:

po–pá 9–17

 

Aktuálně a bezpečně:

Naše dílna je stále v provozu. E-shop funguje bez přestání. Zásilky opouští výrobu den co den. 

Případné konzultace však prosím směřujte na telefon či e-mail. 

Osobní převzetí hotové zakázky možné vždy v závislosti na aktuálních protiepidemických opatřeních.

: