Vazby a knihařina

Naše hlavní doména

Jestřábova švýcarský dobrodružství

Knihařská dílna je pilířem naší firmy. Nejsou to jen stroje, které ji tvoří. Bez know-how by byly stroje i nářadí k ničemu. Dílna slouží k výrobě kusových zakázek i velkých sérií. Klasické knihařské dovednosti oživujeme moderními materiály a technologickými postupy z 21. století.

Tradiční vazbu V1 nechápeme jako nejlevnější a nejrychlejší možnost, ale jako příležitost pro výtvarně silné a luxusní řešení pomocí šicího stroje a různobarevných nití. Zpracováváme zakázky od jednoho do stovek kusů, od autorských sešitů nebo zinů po vysokonákladové projekty sešitů na psaní, katalogy a jiné.

Jako klasická V1 vazba šitá drátem, má i vazba na šicím stroji svá omezení: maximální doporučená tloušťka otevřeného bloku je 3–4 mm (obálka + blok). U vazby je možné svobodně volit barvu nitě z naší nabídky. Volbou kontrastní či doplňkové barvu k barvě obálky / bloku můžete dosahovat výrazných efektů.

Sešity kromě ušití lisujeme a provádíme na nich trojřez. Další možné spektrum aplikací, které vyžaduje váš projekt, rádi navrhneme a zajistíme. Patří sem například  výsek, tisk, ražba či použití speciálních papírů mimo nabídku.

Kapacita dílny je více než 200 ks za den.

Kromě V1 vazby umíme také vazbu V8, koptskou, švýcarskou a řadu dalších.

Aktuální vzorník nití, ze kterých si můžete vybírat: 

vzorník nití

Kontaktní informace