Královská disciplína. Tisk oškrábete, ražba je napořád.

Na úvod pojmy: Horká ražba neboli hotfoil je aplikace fólie, imitující nejčastěji drahý kov, teplem přes kovový štoček na papír, samolepku nebo plátno. Industry standard říká, že fólie je pouze na povrchu bez protlačení, pokud byste se pro něj ale přesto rozhodli, chce to silný materiál nebo počítat s negativem na rubové straně. Nebo zvolte sendvič! Na druhou stranu se tak nic nepropíše.

Emboss neboli slepotisk není zatlačen dovnitř materiálu, ale vystupuje ven (ti štastnější to znají ze své platební karty) Tato aplikace vyžaduje dva štočky, kus a protikus, matrici a patrici. Slepotisk se aplikuje bez barvy, tedy bez fólie. Nejlepší výsledky jsou spíše na tenčích materiálech do 300 g.

Základem úspěchu je motiv v křivkách. Bez toho se dál nepohneme. Konzultujte s námi svůj záměr, materiál, vše. Omezení jsou mnohá, ale podporují kreativitu.

Náš tip: Očesejte údaje na vaší vizitce na funkční minimum, zaplaťte si kvalitní mosazný štoček a nechte si vizitky narazit na 1 mm ve hmotě barvené SUMO. Tisku barvou se úplně vyhněte. Všechny ohromíte.